Özgeçmiş:
1975 Gümüşhane’nin merkeze bağlı Tekke köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekke İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra Gümüşhane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu.
Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde yüksek lisans yaptı. 
2001 yılında Erzurum Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde kamu görevine başlayan Demirkıran, 2005 yılında Erzurum Valiliği (Basın Danışmanlığı), 2012 yılında Erzurum Valiliği (Protokol Müdürlüğü) ve 2014 yılında Gümüşhane Valiliği (Özel Kalem Müdürlüğü) görevlerini yürüttü. Demirkıran, 4.3.2016 tarihinde Gümüşhane İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna atandı.
2011 Erzurum Üniversitelerarası Kış Oyunları Adaylık Döneminde hazırlık kurulunda yer alarak yurt dışında birçok ülkede tanıtım faaliyetleri yürüten Demirkıran, ayrıca "Doğal Afetlerde Hayatta Kalmanın Altın Kuralları" ve "Erzurum" isimli iki kitap çalışması yaptı.
Evli ve 2 çocuk babası olan Demirkıran, İngilizce bilmektedir.
Görev Tanımı:
Genel Sekreter tarafından verilen görevleri yapmak, Birim Müdürleri ve İlçe Özel İdare Müdürlükleri arasındaki koordinasyonu sağlamak, İdarenin bankalardaki hesaplarını takip ederek, değerlendirmeler yapmak ve Genel Sekreter adına tüm iş ve işlemlerin düzenli bir şekilde yürütülmesine yardımcı olmak, birimlerin çalışma yönetmelik taslaklarını hazırlamak, stratejik plan hazırlama çalışmalarını yürütmek ve amirler tarafından verilen diğer görevleri yapmak.
Bağlı Birimler:
1-İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü
2-Mali Hizmetler Müdürlüğü
3-Encümen Müdürlüğü
4-Yazı İşleri Müdürlüğü
5-Bilgi İşlem Müdürlüğü
6-Destek Hizmetleri Müdürlüğü